Goji berry nedir ?

Goji berry olarak bilinen kurt üzümü yüksek miktarda sulu ve tatlıdır. Tadı yaban mersini ve kiraza benzemektedir.Goji berry nedir ?Damaye cinsi goji berry Goji çileğinin hem yaprağı hem sapı sağlığımıza oldukça faydalıdır.

Bu nedenle üretimde hiçbir parçası atılmaz. Kırmızı meyvelerinin tadı çok güzeldir. Goji berry yaprağından güzel çay yapılır. Ayrıca sapı ve yaprağından yağ elde edilmektedir. Bunlara ek olarak bu meyveyi kuru olarak da zevkle tüketebilirsiniz.

Goji berry zayıflama amaçlı da kullanılabilecek bir meyvedir. Sindirim sistemi düzenleyici özelliği bulunmasından dolayı kolay zayıflamaya yardımcıdır. Özellikle tadı da güzel olduğu için zayıflamak isteyen kişiler rahatlıkla tüketebiliyor.

Goji çileğine aynı zamanda ölümsüzlük bitkisi de denmektedir. Bunun nedeni kansere bile faydalı bulunmasıdır. Kanser hastalarının aldığı kemoterapi ve radyoterapi ilaçlarının yan etkileriniz azaltır.

Goji çileği vücutta kan yapıcı etkiye sahiptir. Kanda bulunan trambosit seviyesini yükseltir. Bunun yanında kandaki beyaz kan hücrelerini artırılmasında büyük etkiye sahiptir.

Goji çileği tüketmenin bir diğer yararı da ciltteki iltihapları iyileştirmesidir. Bu nedenle ciltte oluşan enflamasyonu da azaltır. Ayrıca sedef hastalığına ve cilt alerjilerine yüksek miktarda faydası olmaktadır. Goji meyvesinin bir diğer yararı da şeker hastalığının etkisini azaltmaktadır.

Günümüzde bu kadar yararlı bir meyvenin olması bizleri çok şanslı kılmaktadır. Önemli olan bu özellikleri iyi değerlendirebilmektir. Bu sebeple goji çeliğini sık sık tüketmenizde fayda vardır. Ama unutmamalısınız ki her şeyin fazlası zarardır. Ölçüsüyle tüketmeye çalışın.