Goji Berry Üretim Takvimi

Bu takvimi goji berry üretmek isteyenlere güncel üretim aşamalarını paylaşmak için oluşturduk.

En iyi goji berry takviminde yapılan işlerle yetişir.

Sizlere güncel üretim takvimimizi devamlı takip etmenizi öneririz.

Takvimdeki renkli alanlara tıklayarak detaylı bilgileri görebilirsiniz. 

   Goji berry üretim takvimi.

GOJİ BERRY KIŞ BAKIMLARI

 Goji berry üretim takvimi. Mevsimlere göre gübre ve ilaç vakitleri 28 Şubat 2016  Önceki yıllarda dikilmiş goji berry fidanlarının ve kurulmuş goji berry bahçelerindeki fidanlara  BORDO BULAMACI atılmasının tam zamanıdır.

Bordo bulamacı ne işe yarar ? Kışı ağacın üzerinde geçiren zararlılar uykudan uyanıp ağaca zarar vermeden bu doğal ilaçla ilaçlanarak büyük tahribatların önüne geçmiş oluruz.

 

   GOJİ BERRY  İLK BAHAR  BAKIMLARI

13 Nisan 2017 tarihi itibarı ile  Niğde bölgesinde Goji berry ağaçları uyanmaya ve filiz vermeye başladılar.Bu yıl mevsimin soğuk gitmesi sebebiyle ağaçlar biraz geç uyandı.Bu dönemde ağaçlara yapılması gereken işlemler aşağıya sıralanmıştır.

Mart ayında ayında budaması yapılmış olarak düşünüyoruz. Budamadan sonra ana gövde üzerinde çıkan sürgünler temizlenmelidir. Bunlar ağacın besinlerini kullanarak meyve tutmasına engel olurlar ve ağacı zayıf düşürürler.

Ağaçlara besin takviyesi yapılmalıdır. Bunu yaparken organik ürünler kullanılmalıdır. Ağacın köküne yakın bölgelere solucan gübresi verilmesi yerinde olur. Ayrıca besin elementi olarak fosfor.potasyum ,demir ve çinko takviyesi yapılması ağaçta verim  artışının yanı sıra kalite ve dayanım artışı sağlayacaktır.

Kurt üzümü ağacı

Dip sürgünü çıkarmış goji berry ağacı

kurt üzümü

Dip sürgünü temizlenmemiş goji berry ağacı