Goji Berry Popüler meyve

WP_20150907_001

Yerli ürün kuru goji berry

Kilo vermek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu alternatif tıp ve doğal ürünler arasına ismini ekleyen Goji Berry, popülerliğini sürdürmeye devam ediyor.Goji Berry Popüler meyve faydalarının kanıtlanmasının arkasından süper meyve unvanını alan meyve, halk arasında farklı isimlerle bilinmektedir. Yaşlanma karşıtı olan goji berry aynı zamanda ruh ve sinir hastalıklarına çare olarak da kullanılmaktadır.

Goji berry, kan akışını artıran meyvelerden biridir. Buna dayalı olarak biraz fazla tükettiğinizde muhakkak kan akışının artmasına dayalı olarak baş dönmesi ve dengesizlik yaratacaktır.

Özellikle zayıflamak isteyen kadınların tercih etmeye başladığı doğal bir ürün olan Goji Berry, faydalarıyla kendisinden söz ettiriyor. Goji Berry Popüler meyve

İbrahim Uslu, vücudun havadaki oksijen atomu ve onun benzeri serbest radikallerin her an saldırısına maruz kaldığını belirtti.

Goji berry tüketicilerine  son zamanlarda “goji berry tozu “adı altında bir toz satıldığını bana ulaşan ve nasıl kullanılacağını  soran tüketicilerden anladım. Biz toz halinde goji berry satmıyoruz. Ya taze halini yada doğal kurumuş halini satıyoruz.

Bu tozları kimseye de önermiyorum. Neden ? çünkü her türlü istismara açık. Tozun içerisine her türlü kırmızı renkli toz karıştırılabilir. Sağlık açısından risk taşır. Fiyatı ucuz tozlar karıştırılıp insanların sağlığı ile oynanabilir.Bu yüzden goji berry tozu diye satılan ürünlerden uzak durulmasının bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum.

Kıyma alırken neden et alıp kıyma yaptırıyoruz ? Etin neresinden çekildiğini görmek için. Hazır kıymanın  içerisine her bölgeden karışım yapmak mümkün.

En çok kilo verdirmeye yardımcı özelliği ile tanıdığımız bir meyve olan goji berry; depresyon, kısırlık, anksiyete gibi hastalıkları önlemenin yanında, bağışıklığı kuvvetlendirme gibi faydalara sahip. İnsanların genelinin aklında goji berry kilo verdirir mi, günde kaç tane tüketmeliyim tarzında sorular oluşmakta. Tüm bu soruların cevapları ve goji berry’nin faydaları hakkında genel bilgi, makalemizde anlatıldı.

Ekşimsi bir tada sahip olan goji berry bu özelliğiyle vişneyi andırmaktadır. Yetiştirilen bölgelere yakın olduğunuzda taze tüketmeniz çok daha faydalı olacaktır.

Sağlığımızı koruyalım derken sağlıksız gıda tüketmeyelim.

17 ocak 2016 Mahmut  Demirbaş