Goji berry videoları

 Budama videosu

 Hasat videosu.

El makinası ile hasat izle

Goji berry hasat videosunu izle

Asidik Kan ve Alkali Kanın Mikroskoptaki Görüntüsü

Çin deki goji berry bahçesinde çekilmiş video

Kurutma görüntüleri

Çin de modern bir Goji berry işletmesi 

Tarla temizleme makinası


Çelik köklendirme videosu

Portekiz de goji berry videosu izle

http://g1.globo.com/globo-reporter/noticia/2014/03/goji-berry-entra-na-dieta-de-famosos-por-seu-poder-rejuvenescedor-e-por-ajudar-emagrecer.html?utm_source=facebook&utm_medium=share-bar-desktop&utm_campaign=share-bar

Damaye cinsi goji berry

 

 

Fidan Dikimi

 

Fidan boğazı dikim tahtasının ortadaki kertiğine gelecek şekilde kümbet üzerine oturtulur. Fidan yerleştirilince dikim tahtası kaldırılır. İçerisine organik gübre karıştırılmış toprak fidan kökleri çevresine iyice atılır. Toprağın köklerin arasına girmesine dikkat edilir. Alttan çıkan ham toprak çukurun üstüne gelir. Fidan elle tutularak hafifçe ayakla bastırılır. Üstten çıkan ham toprakla fidan etrafına hafifçe çanak yapılır. Eğilmişse düzeltilir. Fidanlar prensip olarak söküldüğü derinliğe dikilir. Aşı noktası mutlaka toprak dışında kalmalıdır.

Üstten çıkan canlı toprağa 250-300 gr. Organik gübre dökülerek kürekle iyice karıştırılır. Fidan kökleri çevresine bu toprak getirilir. Gübreli toprağın bir kısmı ile çukurun ortasına fidan kökünün oturacağı KÜMBET yapılır.

Meyve bahçesi tesis edilecek yer derince sürülür. Toprak yüzeyi düzgün hale getirilir. Fidan yerleri işaretlenir. Fidan dikim noktalarını kolayca bulmak ve fidanları sıraya getirmek için işaretlemede dikim tahtası kullanılır. Dikim tahtası 1.5 m. uzunluğunda 15-20 cm. genişliğinde iki başında ve fidanın geleceği yerde kertik bulunan bir tahtadır. Bu kertiklere kazık çakılarak fidanın dikileceği yer kolayca bulunur.

 

Fidan Çukurunun Açılması

 

 

Çukur açılırken fidanın geleceği yerdeki (orta kazık) sökülerek çukur açımına başlanır. Her iki uçtaki kazıklar yerinde kalır. Fidan çukurları 40-50 cm. derinlik ve 80-100 cm genişlikte açılır. Toprak derin sürülmüş ise, burgu ile de çukur açılabilir. Çukurun yarısından çıkan canlı üst toprak (A) bir tarafa, alttan çıkan ham toprak (B) diğer tarafa atılır.