Goji berry nasıl tüketilir?

Goji berry taze meyve halinde iken tüketimi günlük 50 gram.Goji berry nasıl tüketilir?
Kurusu tüketilecekse günlük 30 gram olmalıdır.Bu rakam Amerika’da 28gram olarak belirlenmiştir.

Kuru tüketimde bu miktar yaklaşık iki çorba kaşığına tekabül etmektedir.Bir kaşık akşam bir kaşık da sabah alınmalıdır.

Goji berry suya ıslatılmış

Goji berry kuru yemiş gibi tüketilebileceği gibi akşamdan bir bardak suya ıslatılıp, kahvaltından önce aç karına suyu içilmeli yumuşamış taneler de birlikte yenmelidir.

Etkilerini görmek için uygulamaya on gün süreyle kullanıma devam edilmelidir.

Fazla kullanımda zararı olur mu ? Hayır olmaz,ama günlük ihtiyacın dışına çıkılmış olur.Goji berry meyvesinin içerisindeki elementler vucut ta depolanmadığı için fazlası dışarı atılmaktadır.

Kuru hali ıslatılmadan da yenilebilir.

Dinlenmiş bir beden ve berrak bir zihinle güne başlamak gibisi yoktur. Ağrılara ve halsizliğe olan etkisi nedeniyle geleneksel Çin tıbbında baş ağrısı ve sersemlik hissinin giderilmesi için en çok başvurulan doğal kaynak da goji berry’dir. Yalnız goji berry’i uykudan önce almamaya dikkat etmelisiniz.

Goji meyveleri birçok besin değeri yüksek madde içermektedir. Gojiberry suyu kullanılan bazı araştırmalarda iyilik halinde, dinçlik hissinde, atletik performansta düzelme, yaşam kalitesinde iyileşme, kilo vermenin kolaylaşması ve uyku sorunlarında azalma elde edilmiştir. Fakat bu konuda çalışmalar az olup net bir yorum yapılamamaktadır. Tüm meyvelerin aşırıya kaçmadan tüketilmesi sağlık için yararlıdır. Goji meyvelerinin çilekten veya ahududundan daha iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. Ayrıca Goji içeren gıda takviyelerinin, gerçek Goji meyvesi kadar sağlık yararı olup olmadığı belli değildir. Özellikle meyvenin içerdiği yararlı kısımlardan lifin gıda takviyesinde olmaması yararını azaltabilmektedir.

Şeker hastalığında yararlı mı?

Uzakdoğu’nun bu gizemli meyvesi, sindirim sorunlarını gidermeyi de sağlıyor. Gastrit gibi mide sorunlarının düzelmesi için oldukça yardımcı oluyor. Bunun için goji berry suyunun daha etkili olduğuna dikkat çekiliyor